| Place Of Origin | Jiangsu,China |
|---|---|
| Model Number | BLM-R |
| Shape | Customized |
| Chemical Composition | HHS |
| Tip Diameter | 8-25mm |
| Place Of Origin | Jiangsu,China |
|---|---|
| Model Number | BLM-R |
| Shape | Customized |
| Chemical Composition | HHS |
| Tip Diameter | 8-25mm |
| Place Of Origin | Jiangsu,China |
|---|---|
| Model Number | BLM-R |
| Shape | Customized |
| Chemical Composition | HHS |
| Tip Diameter | 8-25mm |
| Name | Wedling Tips/caps |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Name | Welding Tips |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Name | Electrode Caps |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Name | Electrode Caps |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Name | Electrode Caps |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Material | HSS |
|---|---|
| Tip Diameter | 8-25mm |
| Application | To Polish The Cap Tips |
| Accessory | Used With The Cutter Balde |
| Customized | Standard Or Customized |
| Name | Tip Dresser |
|---|---|
| Application | Grinding |
| Field | Spot Welding |
| Material | Alloy |
| Used For | Electrode Cap |