| Product Name | Copper Braided Flexible Connector |
|---|---|
| Application | Industrial, Electric Power Transmission |
| Customization | Yes |
| Material | Pure Copper |
| Coated | Red Copper Or Tinned Copper |
| Rated Current | 1-11000A |
|---|---|
| Product Name | Copper Braid Wire Busbar/Purple Copper Braided Flexible Connection |
| Application | Industrial, Electric Power Transmission |
| Cross Section | 1.5mm2 - 2000mm2 |
| Single Wire Diameter | 0.05mm - 0.3mm |
| Rated Voltage | 1-100Kv |
|---|---|
| Rated Current | 1-11000A |
| Product Name | Copper Braid Wire Busbar/Purple Copper Braided Flexible Connection |
| Application | Industrial, Electric Power Transmission |
| Cross Section | 1.5mm2 - 2000mm2 |
| Product Name | Copper Braided Flexible Connector |
|---|---|
| Application | Industrial, Electric Power Transmission |
| Material | Pure Copper |
| Origin | China |
| Function | Flexible Conductive Connection |
| Product Name | Copper Braided Flexible Connector |
|---|---|
| Application | Industrial, Electric Power Transmission |
| Material | Pure Copper |
| Origin | China |
| Function | Flexible Conductive Connection |
| Features | High Conductivity |
|---|---|
| Field | Air Compressor, Refrigeration Machine |
| Material | BeCu |
| Customization | Yes |
| Structure | L |
| Features | High Conductivity |
|---|---|
| Field | Air Compressor, Refrigeration Machine |
| Material | BeCu |
| Customization | Yes |
| Structure | L |
| Features | High Conductivity |
|---|---|
| Field | Air Compressor, Refrigeration Machine |
| Material | BeCu |
| Customization | Yes |
| Functions | Stable, Low-loss Current Transfer |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | FeNi36 |
| Diameter | 1.0-12mm |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Wire |
| Standard | ASTM,ASTM GB |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Invar Plate |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Surface Treatment | Bright |