| Processing Technology | CNC Precision Machining |
|---|---|
| Function | Mixing |
| Hrc | 58-62 |
| Feature Effect | Wear And Corrosion Resistance |
| Packing | Wooden Box |
| Hrc | 58-62 |
|---|---|
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Plastic Processed | WPC PVC |
| Feature Effect | Wear Adn Corrosion Resistance |
| Packing | Wooden Box |
| Product Features | Improved Material, Wear Resistance, Belongs To The Special Alloy, Hardness In HRC≥57, Alloy Parent Full Melt, Improve The Density, Hardness. |
|---|---|
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Hardness | HRC 58-62 |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel Chrome Tungsten Composite Liner |
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
|---|---|
| Alloy Layer Hardness | HRC 58-62 |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel Chrome Tungsten Composite Liner |
| Application Area | Plastic Manufacturing,food Processing ,construction,chemical Manufacturing,recycling And So On |
| Product Features | Improved Material, Wear Resistance, Belongs To The Special Alloy, Hardness In HRC≥57, Alloy Parent Full Melt, Improve The Density, Hardness. |
|---|---|
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Hardness | HRC 58-62 |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel Chrome Tungsten Composite Liner |
| Product Name | Screw Shafts |
|---|---|
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance |
| Temperature Resistance | Temperature Limit 350℃ |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥40 |
| Advantage | Match With Different Types Of Screws |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
|---|---|
| Hrc | 58-62 |
| Plastic Processed | WPC PVC |
| Feature Effect | Wear Adn Corrosion Resistance |
| Packing | Wooden Box |
| Processing Technology | CNC Precision Machining |
|---|---|
| Function | Mixing |
| Hrc | 58-62 |
| Feature Effect | Wear Adn Corrosion Resistance |
| Packing | Wooden Box |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
|---|---|
| Hrc | 58-62 |
| Plastic Processed | WPC PVC |
| Feature Effect | Wear Adn Corrosion Resistance |
| Packing | Wooden Box |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
|---|---|
| Processing Technology | CNC Precision Machining |
| Plastic Processed | WPC PVC |
| Feature Effect | Wear Adn Corrosion Resistance |
| Function | Mixing |