| Rated Current | 1-11000A |
|---|---|
| Product Name | Copper Braid Wire Busbar/Purple Copper Braided Flexible Connection |
| Application | Industrial, Electric Power Transmission |
| Cross Section | 1.5mm2 - 2000mm2 |
| Single Wire Diameter | 0.05mm - 0.3mm |
| Standard | ASTM,ASTM GB |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Invar Plate |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Surface Treatment | Bright |
| Place Of Origin | Jiangsu,China |
|---|---|
| Material | 316L/X260/W6Mo5Cr4V2 Or Customized |
| Spare Parts Type | Spare Parts For Twin Screw Exruder |
| Application | Machinery Repair Shops,Food An Beverage Factory |
| Center Distance | 26mm |