| Product Features | Nickel Alloy Extruder Parts |
|---|---|
| Advantage | Wear Resistance |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel 60 Integrated Liner |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 And Above 75 Can Made By Composite Liner |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | Monel Nickel Alloy |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Technique | Hot Rolled |
| Surface Treatment | Bright Or Black |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | Monel Nickel Alloy |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Technique | Hot Rolled |
| Surface Treatment | Bright Or Black |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | FeNi36 |
| Thickness | 8mm-100mm |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Sheet,plate |
| Equal Grades | 4J36,Nilo36 |
|---|---|
| Width | 5-1400mm |
| Thickness | 0.005-0.05mm |
| Product Name | Invar 36 Alloy |
| Shape | Foil |
| Standard | AISI, ASTM, BS, |
|---|---|
| Grade | Nitronic 50 |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Sheet / Plate |
| Dimensions | 10-900MM |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | Nitronic 50 |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Wire |
| Dimensions | 10-900MM |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | 17-7PH |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | TUBE |
| Dimensions | 10-900MM |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | 17-4PH |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Strip |
| Dimensions | 10-900MM |
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance |
|---|---|
| Advantage | Wear Resistance |
| Hs Code | 8477900000 |
| Application Area | Plastic Manufacturing,food Processing ,construction,pharmaceuticals,chemical Manufacturing,recycling And So On |
| Material | HC276、 Nickel-based Alloy OS65、45 Steel, 38 Steel, SS Steel |