| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | 17-7PH |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Strip |
| Dimensions | 10-900MM |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, Other,JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN |
|---|---|
| Grade | 904L |
| Thickness | 8mm-100mm |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Wire |
| Grade | Duplex Steel 2507 Wire |
|---|---|
| Standard | AISI,ASTM,GB |
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type 1 | Soft Wire / Spring Wire |
| Type 2 | Hard Status Wire |
| Product Features | Nickel Alloy Extruder Parts |
|---|---|
| Advantage | Wear Resistance |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel 60 Integrated Liner |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 And Above 75 Can Made By Composite Liner |
| Product Features | Nickel Alloy Extruder Parts |
|---|---|
| Advantage | Wear Resistance |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel 60 Integrated Liner |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 And Above 75 Can Made By Composite Liner |
| Product Features | Nickel Alloy Extruder Parts |
|---|---|
| Advantage | Wear Resistance |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel 60 Integrated Liner |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 And Above 75 Can Made By Composite Liner |
| Product Features | Nickel Alloy Extruder Parts |
|---|---|
| Advantage | Wear Resistance |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Nickel 60 Integrated Liner |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 And Above 75 Can Made By Composite Liner |
| Standard | ASTM,ASTM GB |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Strip |
| Grade | Alloy 218 Alloy Steel Strip |
| Length | 10-1800mm |
| Size | Standard Or Customization |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Type | Extrusion Parts |
| Application | Plastic Processing |
| Delivery | 45~90days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Main Material | NiCrW Alloy (Ni60 Based On The Addition Of CrC And CrB |
|---|---|
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Belongs To The Special Alloy, Hardness In HRC≥57, Alloy Parent Full Melt, Improve The Density, Hardness. |
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥57 |