| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Bimetallic Alloy |
|---|---|
| Hs Code | 8477900000 |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 Extruder And Above 75 |
| Application Area | Plastic Manufacturing,food Processing ,chemical Manufacturing,recycling |
| Material | 38CrMoAl, CR12MoV, W6542, SS 440, Wr5 Wr14, Ni60 |
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Bimetallic Alloy |
|---|---|
| Hs Code | 8477900000 |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 Extruder And Above 75 |
| Application Area | Plastic Manufacturing,food Processing ,chemical Manufacturing,recycling |
| Material | 38CrMoAl, CR12MoV, W6542, SS 440, Wr5 Wr14, Ni60 |
| Product Features | Nickel Alloy Extruder Parts |
|---|---|
| Advantage | Wear Resistance |
| Hs Code | 8477900000 |
| Liner Type | Integrated Liner |
| Application Extruder Macchine Type | Type 75 And Above 75 Can Made By Composite Liner |
| Main Material | NiCrW Alloy (Ni60 Based On The Addition Of CrC And CrB |
|---|---|
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Belongs To The Special Alloy, Hardness In HRC≥57, Alloy Parent Full Melt, Improve The Density, Hardness. |
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥57 |
| Main Material | NiCrW Alloy (Ni60 Based On The Addition Of CrC And CrB |
|---|---|
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Belongs To The Special Alloy, Hardness In HRC≥57, Alloy Parent Full Melt, Improve The Density, Hardness. |
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥57 |
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Customized Type |
|---|---|
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥57 |
| Advantage | Elliptic Flat Angle Process |
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Customized Type |
|---|---|
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥57 |
| Advantage | Elliptic Flat Angle Process |
| Main Material | NiCrW Alloy (Ni60 Based On The Addition Of CrC And CrB |
|---|---|
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Belongs To The Special Alloy, Hardness In HRC≥57, Alloy Parent Full Melt, Improve The Density, Hardness. |
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥57 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Price | Usd 5-6/mm |
| Delivery Time | 30 To 45 Workdays |
| Payment Terms | T/T |
| Branda Name | Bloom |
| Product Features | Wear Resistance, Corrosion Resistance, Belongs To The Special Alloy, Hardness In HRC≥57, Alloy Parent Full Melt, Improve The Density, Hardness. |
|---|---|
| Temperature Resistance | Temperature Limit 600℃ |
| Alloy Layer Thickness | ≧1.8mm |
| Alloy Layer Hardness | HRC≥57 |
| Advantage | Elliptic Flat Angle Process |