| Size | Customized |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Place Of Orgin | Jiangsu,China |
|---|---|
| Product Name | KCF Sleeve |
| Material | KCF |
| Diameter | 20mm 30mm |
| Moq | 10pcs |
| Place Of Origin | Jiangsu,China |
|---|---|
| Model Number | BLM-R |
| Shape | Customized |
| Chemical Composition | HHS |
| Tip Diameter | 8-25mm |
| Name | Seam Welding Wheel |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Type | Spot Welding Accessories |
| Application | Resistance Welding |
| Delivery | 10~25 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Size | Standard Or Customization |
|---|---|
| Color | Grey |
| Type | Round Or Shape |
| Application | Automotive Sheet Metal Welding |
| Delivery | 7-10 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Size | Customized |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Size | Customized |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Packaging Details | packed and labeled according to the regulations and customer's requests.Great care is taken to avoid any damage which might otherwise be caused during storage or transportation. |
|---|---|
| Delivery Time | 25-30 days subject to the clients' requirement and quantity |
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 300 Ton/Tons per Month |
| Place of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Size | Customized |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Type | Flange |
| Delivery | 25-30 Days Subject To The Clients' Requirements And Quantity |
| Price Term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU |
| Corrosion Resistance | Yes |
|---|---|
| Type | Wire |
| Melting Point | Varies Depending On Composition |
| Toughness | Varies Depending On Composition |
| Length | 2m,3m Or As Required |